Online přednášky

Již několik let organizujeme pro naše žáky studenty série odborných přednášek. Přednášky připravují a vedou zástupci odborných technických firem a fakult ZČU z  Plzně a okolí. Naši žáci mají jedinečnou možnost získat další poznatky nad rámec školní výuky a to přímo od „zdroje“. Zároveň mají možnost navázat kontakt s firmou nebo organizací, kde poté mohou studovat, vykonávat praxi, realizovat své vlastní projekty nebo třeba i najít zaměstnání.

V letošním roce, který ne úplně přeje prezenční formě výuky a obecně osobnímu setkávání, jsme se rozhodli zkusit experiment a přesunout tuto sérii přednášek do virtuálního prostředí. Přednášky nebo worshopy budou realizovány online.

Pro žáky a studenty

Podívejte se na nabídku přednášek a workshopů, které si jenom pro Vás připravili firmy, které s naší školou spolupracují a které můžeme doporučit.

Vyberte si a zúčastněte se odborných přednášek online v klidu z domova u vlastního PC. Dozvíte se další informace z oblastí IT nebo jiných technických odvětví. To vše zadarmo a připravené právě pro vás.

Předpokládaná délka přednášky je maximálně 1,5 hodiny a kromě samotné přednášky budete mít možnost navázat kontakt pro případnou další spolupráci.

Nejbližší naplánované přednášky

Datum Téma přednášky Společnost Odkaz na online přednášku
28.4.2021 (15:00-16:00) LinkedIn – sociální síť, která vám pomůže získat vysněnou práci Unicorn Záznam přednášky
12.5.2021 (15:00 – 16:00) Strojové učení pro zpracování obrazu a řeči  FAV ZČU Záznam přednášky

Seznam témat na které bychom rádi uskutečnili přednášky

 • Umělá inteligence obecně
 • Uživatelské rozhraní (ovládání myšlenkou – čip a pohyb ruky, hlasem, očima atd.)
 • Prostředky na rozlišení obrazu/fotky a identifikace plagiátorství
 • Technologie pro práci s daty (analýza, interpretace)
 • Jakou e-stopu za sebou necháváme na internetu (shromažďování, vyhodnocování a následné ovlivnění dat, které na netu vidíme. Jak se bránit dostupnými prostředky)
 • Dark Web (popř. Deep Web) a anonymizace v internetu.
 • Dynamický překlad textu (živé rozhovory)
 • Virtuální měny
 • Trendy kyberbezpečnosti
 • LinkedIn – sociální síť, která vám pomůže získat práci

Pomozte nám vybrat témata na další přednášky

Vyplňte prosím jednoduchý online dotazník, kde můžete vybrat témata přednášek, která by Vás zajímala nebo nám přímo můžete poslat váš vlastní návrh zajímavého tématu. Váš návrh rádi zařadíme do hlasování.  Přednášky na nejžádanější témata pak pro Vás s našimi partnery připravíme a realizujeme. Vyplňovat dotazník mohou pouze naši žáci a studenti po přihlášení

ONLINE FORMULÁŘ PRO VOLBU TÉMAT

Pro firmy

Chcete pro naše žáky uspořádat odbornou přednášku?

Podívejte se o jaká témata je mezi studenty největší zájem, nebo nám napište Váš návrh o čem by jste se chtěli s našimi žáky podělit.

Neváhejte a kontaktujte, nás určitě se domluvíme.

  *Vyplněním těchto osobních údajů a dokončením formuláře berete na vědomí podmínky zpracování osobních údajů. Vaše jméno, příjmení a email jsou potřebné pro další komunikaci s Vámi. Tyto osobní údaje nejsou předávány třetím stranám. Pro více informací se můžete obrátit na gdpr@spseplzen.cz.