5 důvodů, proč soutěžit?

  1. Pro svoji radost
  2. Pro získání zpětné vazby na své dovednosti a tím zlepšení sebe sama
  3. Pro získání cenných kontaktů a nových příležitostí
  4. Pro získání skvělých zkušeností do svého profesního portofilia
  5. Pro radost z reprezentace svojí školy 🙂

Seznam soutěží

Vyberte si soutěž co Vám nejvíce sedí a jděte do toho. Rádi Vám pomůžeme.

Název soutěže Popis Termín Odkaz na soutěž
Seznam studentská kampaň Soutěž firmy Seznam pro studentské týmy z vysokých škol v ČR a pro tým VOŠ Plzeň v oblasti reklamy na internetu.

Průběh soutěže:

Studenti získají od lektorů firmy Seznam vzdělání v oblasti online marketingu (systém Sklik, PPC kampaně) a vytvoří pro reálnou firmu PPC kampaň. Týmy s nejúspěšnější kampaní postupují do finále v Praze.

Termín a místo:

Pro studenty 2. ročníku oboru marketing v letním období v rámci výuky předmětu marketing.

Garant soutěže na škole: Ing. Milan Holub

Letní období VOŠ, 2. ročník Web
Unisim Unisim je ekonomická simulace řízení firmy se zahrnutím hlavních firemních funkcí jako je management, marketing, prodej, lidské zdroje, finance a účetnictví. Je to původní česká aplikace, kterou využívá řada středních, vyšších odborných i vysokých škol. Simulační hru i vlastní týmovou soutěž s názvem „Vybuduj úspěšnou firmu“ organizuje pražská firma Centrum Informační Společnosti, s.r.o.

Soutěže se mohou zúčastnit dvoučlenné týmy, případně i jednotlivci. Stačí mít k dispozici počítač s internetem a chuť si změřit síly s ostatními studenty v ČR.

Průběh, termín a místo soutěže:

Soutěž probíhá ve dvou fázích. První kolo zcela online bez osobní účasti na konkrétním místě. Druhé, tzv. finálové už s osobní účastí. Jsou dvě finále – v Plzni finále „Západ“ a v Jihlavě finále „Východ“. První kolo soutěže bývá obvykle v únoru, finále potom v březnu.

Garant soutěže na škole: Ing. Petr Toufar

únor – březen Web
Ekonomická olympiáda Jedná se o koordinovanou soutěž z ekonomie a financí od společnosti INEV. Soutěž je rozdělena na školní, krajské a celostátní kolo.

Průběh soutěže:

Od září do listopadu je čas na registraci žáků do soutěže.

  • Školní kola: probíhají online a v jednotlivých školách je realizuje pověřený koordinátor Ekonomické olympiády (učitel) s podporou týmu Ekonomické olympiády
  • Krajská kola: organizuje Institut ekonomického vzdělávání ve spolupráci s krajskými úřady a partnery Ekonomické olympiády v daném regionu.
  • Finále: soutěž vrcholí slavnostním finále v Praze.

Garant soutěže na škole: Mgr. Ondřej Kapic

Listopad
Mistrovství v psaní na stroji Jedná se o mezinárodní soutěž v psaní na klávesnici pro žáky ZŠ a SŠ. Pořádá ji a organizuje internetová škola ZAV. Žáci jsou rozděleni dle svého věku do patřičných skupin.

Průběh soutěže: Soutěžící čekají 2 kola. V prvním soutěžním kole musí napsat 25 minutových opisů v mateřském jazyce a ve druhém kole 25 minutových opisů v angličtině. Soutěžit mohou i z domova na svém počítači. Průběžné výsledky jsou k vidění na facebookovém profilu soutěže.

Garant soutěže na škole: Mgr. Ondřej Kapic

Prosinec – leden
Krajské soutěž žáků ZAV 100 Jedná se o regionální kolo soutěže v psaní textů na počítačové klávesnici. Pořádá ji a organizuje internetová škola ZAV.

Průběh soutěže: Soutěžící musí bezchybně zvládnout desetiminutový opis z obrazovky. Za jednu neopravenou chybu je penalizace 50 úhorů. Pro zařazení do krajské výsledkové listiny je povoleno nejvýše 0,500 % chyb (bez zaokrouhlování) a dosažená rychlost musí činit minimálně 200 čistých úhozů za minutu. Soutěžící s nejlepšími výsledky postupují do celostátního kola.

Termín soutěže: 1. a 2. únor

Garant soutěže na škole: Mgr. Ondřej Kapic

1. a 2. únor
Nejlepší písař/ka SPŠE Jedná se o celoškolní soutěž v psaní na klávesnici. Soutěže se účastní všechny třídy, které mají předmět TEA nebo AOK.

Průběh soutěže: Žáci čeká desetiminutový opis z obrazovky. Za neopravenou chybu je penalizace 50 úhozů.

Garant soutěže na škole: Mgr. Ondřej Kapic

červen